Boże Narodzenie tuż tuż, kolejny rok za chwilę się skończy… Chyba nie ma człowieka, dla którego odchodzący 2020 nie był ciężki, albo przynajmniej będzie zapamiętany jako jeden z trudniejszych. Wszystko to, co w tle pandemii odgrywało się w naszych domach: zmaganie się jednocześnie z pracą zdalną i szkołą w domu, strachem o siebie i swoich najbliższych oraz pomieszaniem rzeczy: gdzie praca, gdzie odpoczynek, jak wykonywać zwyczajne obowiązki?

Kochani, nieraz pisałam, że wiara czyni cuda. Daje siłę i jest niepokonanym motorem do działania. Jak co roku, pisząc życzenia na kartkach świątecznych rozmyślałam, czego jeszcze oprócz wiary życzę i sobie w nowym roku. I choć jest inaczej niż w poprzednich latach, wydawałoby się, że życzenia z tej okazji również powinny być inne. Otóż nie, one powinny być takie same, lecz jeszcze silniej przekazywane i sumiennie pielęgnowane. To życzenia wszelkiej MIŁOŚCI, ponieważ nie ma od niej nic bardziej cennego. To dzięki niej mamy wiarę w świat, w sens wstawania co rano i dążenia do następnego dnia. To uczucie jest nam dziś potrzebne jak nigdy wcześniej. Gdy kochamy, dbamy o siebie, o swoich bliskich. Mamy wszystko. A wszystko to:

ukochana osoba obok,

rodzice na obiedzie, dla których radośnie gotujesz cały ranek,

rozmowa z babcią, kiedy znowu nie pamiętasz, jak zrobić zakwas na barszcz,

niedzielny wieczór, w którym rozmyślasz, jak bardzo nie chce Ci się iść jutro do pracy,

szary wtorek w biurze, który dostaje kolorów, jak tylko porozmawiasz przy kawie z koleżanką z na przeciwka…

Tak, jest inaczej. Tego nie było w życzeniach zeszłego roku. Kto tęsknił za kawą wypitą w pracy z koleżanką?! Dziś może nawet nie być nikogo, kto za tym nie tęskni…

A jeśli tak jest, to znaczy, że lekcję z docenienia tego, co mamy udało się odrobić. Mijający rok poprzez wszechobecną pandemię, nauczył nas więcej, niż byśmy się spodziewali. To co najprostsze jest najtrudniejsze. Trudno cieszyć się z małych rzeczy, ale teraz trochę lepiej to rozumiemy. Przetrwanie daje nieprawdopodobną siłę i właśnie życzę nam, abyśmy tak wkraczali w Nowy Rok. Pewni, spokojni, pełni nadziei. Zanim jednak będziemy żegnać stary rok, czas na najpiękniejsze święta. Za moment Wigilia Bożego Narodzenia. Niech ustrojone drzewka w Waszych domach świadczą o tym, że trwamy i trwać będziemy. Chcemy, aby 2021 był dobry, zdrowie nas nie opuszczało, a miłość… tej niech nigdy nie zabraknie. Niech te święta będą wyjątkowe, bo jesteśmy mądrzejsi niż kiedykolwiek. Nie straćmy tego i cieszmy się z każdego dnia razem.

Wesołych Świąt!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *