motywująco,  świątecznie

Boże Narodzenie tuż tuż…

Boże Narodzenie tuż tuż, kolejny rok za chwilę się skończy… Chyba nie ma człowieka, dla którego odchodzący 2020 nie był ciężki, albo przynajmniej będzie zapamiętany jako jeden z trudniejszych. Wszystko to, co w tle pandemii odgrywało się w naszych domach: zmaganie się jednocześnie z pracą zdalną i szkołą w domu, strachem o siebie i swoich najbliższych oraz pomieszaniem rzeczy: gdzie praca, gdzie odpoczynek, jak wykonywać zwyczajne obowiązki?

Kochani, nieraz pisałam, że wiara czyni cuda. Daje siłę i jest niepokonanym motorem do działania. Jak co roku, pisząc życzenia na kartkach świątecznych rozmyślałam, czego jeszcze oprócz wiary życzę i sobie w nowym roku. I choć jest inaczej niż w poprzednich latach, wydawałoby się, że życzenia z tej okazji również powinny być inne. Otóż nie, one powinny być takie same, lecz jeszcze silniej przekazywane i sumiennie pielęgnowane. To życzenia wszelkiej MIŁOŚCI, ponieważ nie ma od niej nic bardziej cennego. To dzięki niej mamy wiarę w świat, w sens wstawania co rano i dążenia do następnego dnia. To uczucie jest nam dziś potrzebne jak nigdy wcześniej. Gdy kochamy, dbamy o siebie, o swoich bliskich. Mamy wszystko. A wszystko to:

ukochana osoba obok,

rodzice na obiedzie, dla których radośnie gotujesz cały ranek,

rozmowa z babcią, kiedy znowu nie pamiętasz, jak zrobić zakwas na barszcz,

niedzielny wieczór, w którym rozmyślasz, jak bardzo nie chce Ci się iść jutro do pracy,

szary wtorek w biurze, który dostaje kolorów, jak tylko porozmawiasz przy kawie z koleżanką z na przeciwka…

Tak, jest inaczej. Tego nie było w życzeniach zeszłego roku. Kto tęsknił za kawą wypitą w pracy z koleżanką?! Dziś może nawet nie być nikogo, kto za tym nie tęskni…

A jeśli tak jest, to znaczy, że lekcję z docenienia tego, co mamy udało się odrobić. Mijający rok poprzez wszechobecną pandemię, nauczył nas więcej, niż byśmy się spodziewali. To co najprostsze jest najtrudniejsze. Trudno cieszyć się z małych rzeczy, ale teraz trochę lepiej to rozumiemy. Przetrwanie daje nieprawdopodobną siłę i właśnie życzę nam, abyśmy tak wkraczali w Nowy Rok. Pewni, spokojni, pełni nadziei. Zanim jednak będziemy żegnać stary rok, czas na najpiękniejsze święta. Za moment Wigilia Bożego Narodzenia. Niech ustrojone drzewka w Waszych domach świadczą o tym, że trwamy i trwać będziemy. Chcemy, aby 2021 był dobry, zdrowie nas nie opuszczało, a miłość… tej niech nigdy nie zabraknie. Niech te święta będą wyjątkowe, bo jesteśmy mądrzejsi niż kiedykolwiek. Nie straćmy tego i cieszmy się z każdego dnia razem.

Wesołych Świąt!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *